O Nas

Serdecznie witamy na stronie internetowej, poświęconej domowej hodowli kotów brytyjskich
Cats van Doro*PL, zarejestrowanej w Elitarnym Klubie Kota Rasowego (EKKR) pod patronatem
Felis Polonia (FPL) , który jest członkiem międzynarodowej organizacji Federation Internationale Feline (FIFe).

Elitarny Klub Kota Rasowego

Nasza hodowla , jest młodą hodowlą . Powstała w 2010 roku z myślą o wielkiej przygodzie. Jesteśmy zafascynowani, tą wspaniałą rasą ich "misiowatym" wyglądem oraz wspaniałym charakterem.
Pomysł na hodowlę narodził się w mojej głowie wraz z przybyciem do naszego domu pierwszej kotki EVITY BriCatLand*PL. Jest to wspaniała kotka o bardzo miłym i spokojnym charakterze w rzadkim umaszczeniu, czarny szylkret cętkowany. Nie ma nocy ,żeby nie przyszła do mnie i miaucząc mi do ucha domaga się pieszczot, jest to tak miłe , że nie jestem w stanie się na nią gniewać mimo , że te zachciewajki ma około, godziny 4 nad ranem :). Również w ciągu dnia parę razy przypomina sobie o masażu moimi dłońmi, wówczas za mną chodzi i miauczy ze skutecznym rezultatem.
Poniżej zdjęcia małej EVITY ( po domowemu MELKA ) w kilka dni po przybyciu do naszego domu.

   

Więcej informacji o EVICIE BriCatLand*PL, możecie Państwo przeczytać na jej stronie.

W miarę pogłębiania wiedzy na temat kotów brytyjskich, wzrastała we mnie chęć posiadania drugiej kotki. Nie chciałam, żeby moja mała kicia tęskniła w czasie, gdy nie będzie nas w domu. I bardzo szybko bo po 3 miesiącach od zakupu Evity pojawiła się u nas następna piękność o niebieskim umaszczeniu ATENA Szkrabek*PL. Szczęście nam dopisało , bo ABI ( po domowemu ) okazała się również bardzo przyjazną i milusińską koteczką i otwartą na ludzi. Nie miała żadnych problemów z zaaklimatyzowaniem się w nowym otoczeniu i  zaprzyjaźnieniu z MELKĄ.
W naszym domu od zawsze były zwierzęta: psy, papugi, rybki, miałam hodowlę rasowych długowłosych świnek morskich , ale nigdy nie mieliśmy w domu kota. Teraz, jak patrzę na śliczne pyszczki moich kotek i ich zachowanie zastanawiam się jak, ja mogłam do dej pory żyć bez obecności kota !!!

Poniżej zdjęcia małej ATENY ( po domowemu ABI ) w kilka dni po przybyciu do naszego domu.

   

Więcej informacji o ATENY Szkrabek*PL, możecie Państwo przeczytać na jej stronie.

Celem mojej hodowli jest dążenie do doskonałości rasy kota brytyjskiego w kolorach tych podstawowych, najbardziej popularnych takich jak: niebieski, liliowy,  czy kremowy oraz nadal w bardzo rzadkim kolorze płowym. Moim marzeniem jest wyhodowanie pięknego kota brytyjskiego , który by zdobywał najwyższe tytuły na wystawach. Zdaję sobie sprawę , że dużo pracy i nauki jest przede mną, ale cóż to moja pasja i wielka miłość do zwierząt. Priorytetem, jest dla mnie zdrowie zwierząt i dlatego koty w mojej hodowli są pod stałą opieką weterynaryjną, mają ustalony program szczepień oraz badań okresowych oraz są na odpowiedniej diecie w stosunku do swojego wieku. Wszystkie nasze koty hodowlane są badane pod kątem FeLV, FiV,  HCM i PKD (choroba genetyczna - torbielowatość nerek). Wszystkie nasze koty przeszły testy z wynikiem NEGATYWNYM. Możecie być Państwo pewni, że nasza hodowla jest wolna od chorób. Wyniki badań genetycznych są do wglądu w Naszej Hodowli. Nasze koty są pod stałą opieką weterynaryjną całodobowej lecznicy ELWET . Zależy nam, żeby kocięta, które przyjdą na świat w naszym domu były zdrowe, wypieszczone w pełni zsocjalizowane i żeby zachwycały swoich przyszłych opiekunów, którzy mam nadzieję obdarzą ich wielka miłością i właściwą opieką.


  gadu-gadu         
Loading
 

    © Projekt i prowadzenie strony:  Dorota gębska.
    Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów bez zgody autora zabronione.     Kontakt mailowy: dorota.gebska@wp.pl 
    Link do Mapa strony