Niepokojące Objawy

Po kotach bardzo długo nie widać , że im coś dolega i że cierpią, dlatego musimy  codziennie obserwować naszego kota pod kątem niepokojących objawów. Takie postępowanie pomoże nam na szybkie udzielenie pomocy, która może uratować życie naszemu pupilowi. Jeżeli nie jesteśmy pewni co sie dzieje z naszym kotem, zawsze powinniśmy skontaktować się  z lekarzem.

Zmiany w zachowaniu takie jak : osowiałość, niechęć do zabawy, nerwowość, pobudzenie, zaszywanie się w ciemnym kącie, brak apetytu to zazwyczaj oznaki choroby i nie możemy ich lekceważyć. Gwałtowna reakcja przy braniu na ręce , czy dotykaniu to może być reakcja na ból. Nietypowo wyglądające oczy, zaczerwienione , ropiejące, nadmiernie łzawiące, opuchnięte czy też widoczna trzecia powieka , zawsze wymagają porady weterynaryjnej. Również powinniśmy udać się jak najszybciej do gabinetu lekarskiego , gdy zobaczymy nadmierną ilość ciemnej wydzieliny z uszu lub uporczywe ich drapanie. Niepokojącymi objawami będą również : przyśpieszony, głośny oddech, kaszel, opuchnięte stawy, zmiany w wyglądzie skóry, łyse placki, strupki, spadek wagi ciała, wzdęty brzuch, biegunka, zaparcia, wymioty. Również załatwianie potrzeb fizjologicznych poza kuwetą , mogą być oznaką choroby i powinno się w takim wypadku zrobić podstawowe badania.

Materiały zostały zaczerpnięte z książki - "KOT BRYTYJSKI KRÓTKOWŁOSY" Katarzyna Szewczyk
Opracowanie : Dorota Gębska

 



 gadu-gadu         
Loading
 

    © Projekt i prowadzenie strony:  Dorota gębska.
    Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów bez zgody autora zabronione.     Kontakt mailowy: dorota.gebska@wp.pl 
    Link do Mapa strony