Charakter Kota Brytyjskiego

Nie bez powodu koty brytyjskie cieszą się ogromną popularnością na całym świecie i są jedną z najliczniejszych ras na wystawach i w domach. Oprócz wspaniałego wyglądu przypominającego "pluszowego misia", charakteryzują się bardzo spokojnym charakterem.
Typowy brytyjczyk jest kotem opanowanym, szybko akceptuje zmiany i łatwo przystosowuje się do różnych warunków. Jest pogodny i przyjacielski do innych zwierząt. Brytyjczyk jest kotem bardzo towarzyskim i "pomocnym" w każdej pracy domowej. Nie jest kotem głośnym, ani nadmiernie ruchliwym. Potrafią jednak głośno "tupać" , przy galopowaniu po mieszkaniu. Brytyjczyki, są inteligentne i potrafią wykorzystać naszą słabość i swój urok osobisty dla własnych celów.

Kociaki tej rasy to wulkany energii, jednak w miarę dorastania stają się spokojniejsze i nie w głowie im już wygłupy, chowanie w szafach, wędrówki po meblach i wspinaczki.

Jest to rasa odporna i zdrowa, późno dojrzewają , nawet do 3 lat zajmuje im osiągnięcie ostatecznej masy i wyglądu. Rasa nie jest obciążona poważnymi chorobami dziedzicznymi. Kot brytyjski dobrze odnajdzie się w małym mieszkaniu , jak i dużym domu z ogrodem. Jest to rasa, która zawsze towarzyszy człowiekowi przy jego pracach domowych, jak i przy odpoczynku. Przebywają w naszej bliskości. Brytyjczyk będzie naszym przyjacielem, towarzyszem zabaw oraz mruczącym pieszczochem przez wiele lat.

Materiały zostały zaczerpnięte z książki - "KOT BRYTYJSKI KRÓTKOWŁOSY" Katarzyna Szewczyk
Opracowanie : Dorota Gębska

  gadu-gadu         
Loading
 

    © Projekt i prowadzenie strony:  Dorota gębska.
    Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów bez zgody autora zabronione.     Kontakt mailowy: dorota.gebska@wp.pl 
    Link do Mapa strony